2017 | : risultats & ranking

Elimination round - Girone A
Calcio Giovani Latina (LT) - Trissino (VI)
0 - 3
29/04/17 ore 15.30
7.Fonda Camaiore
Centro Schiaffino (MI) - Team Fidenza (PR)
0 - 2
29/04/17 ore 16.00
5a.Quercione
Trissino (VI) - Centro Schiaffino (MI)
1 - 0
30/04/17 ore 11.10
7.Fonda Camaiore
Team Fidenza (PR) - Calcio Giovani Latina (LT)
4 - 0
30/04/17 ore 12.00
7.Fonda Camaiore
Team Fidenza (PR) - Trissino (VI)
2 - 2
30/04/17 ore 15.50
7.Fonda Camaiore
Centro Schiaffino (MI) - Calcio Giovani Latina (LT)
2 - 1
30/04/17 ore 16.40
7.Fonda Camaiore
Elimination round - Girone B
Volpiano (TO) - Orange F.C. (RM)
5 - 0
29/04/17 ore 15.30
4.Camaiore Tori
Bibbiano San Polo (RE) - Compagnia del Albero (RA)
1 - 1
29/04/17 ore 17.10
7 Fonda Camaiore
Compagnia del Albero (RA) - Volpiano (TO)
0 - 5
30/04/17 ore 10.20
5a.Quercione
Orange F.C. (RM) - Bibbiano San Polo (RE)
1 - 0
30/04/17 ore 12.00
5a.Quercione
Compagnia del Albero (RA) - Orange F.C. (RM)
0 - 3
30/04/17 ore 15.50
5a.Quercione
Bibbiano San Polo (RE) - Volpiano (TO)
0 - 0
30/04/17 ore 17.30
7.Fonda Camaiore
Elimination round - Girone C
Benacense (TN) - Funo Calcio (BO)
2 - 0
29/04/17 ore 16.20
4.Camaiore Tori
CT Milan Terzo Tempo (SA) - Forza e Coraggio B (MI)
9 - 0
29/04/17 ore 18.00
7.Fonda Camaiore
Benacense (TN) - CT Milan Terzo Tempo (SA)
0 - 3
30/04/17 ore 09.30
5a.Quercione
Funo Calcio (BO) - Forza e Coraggio B (MI)
3 - 1
30/04/17 ore 09.30
7.Fonda Camaiore
Funo Calcio (BO) - CT Milan Terzo Tempo (SA)
1 - 4
30/04/17 ore 15.00
7.Fonda Camaiore
Forza e Coraggio B (MI) - Benacense (TN)
0 - 2
30/04/17 ore 19.10
7.Fonda Camaiore
Elimination round - Girone D
Forza e Coraggio A (MI) - Sambuceto (CH)
1 - 1
29/04/17 ore 16.20
7.Fonda Camaiore
Torriglia (GE) - San Marco Avenza (MS)
0 - 3
29/04/17 ore 17.00
5a.Quercione
Forza e Coraggio A (MI) - San Marco Avenza (MS)
2 - 0
30/04/17 ore 10.20
7.Fonda Camaiore
Sambuceto (CH) - Torriglia (GE)
2 - 1
30/04/17 ore 11.10
5a.Quercione
San Marco Avenza (MS) - Sambuceto (CH)
3 - 1
30/04/17 ore 15.00
5a.Quercione
Torriglia (GE) - Forza e Coraggio A (MI)
1 - 1
30/04/17 ore 18.20
7.Fonda Camaiore
Semifinals
CT Milan Terzo Tempo (SA) - San Marco Avenza (MS)
5 - 0
01/05/17 ore 10.30
7.Fonda Camaiore
Team Fidenza (PR) - Volpiano (TO)
0 - 3
01/05/17 ore 11.30
7.Fonda Camaiore
Finals for second and first place

Girone A
PT
G
V
N
P
GF
GS
Team Fidenza (PR)
7
3
2
1
0
8
2
Trissino (VI)
7
3
2
1
0
6
2
Centro Schiaffino (MI)
3
3
1
0
2
2
4
Calcio Giovani Latina (LT)
0
3
0
0
3
1
9
Girone B
PT
G
V
N
P
GF
GS
Volpiano (TO)
7
3
2
1
0
10
0
Orange F.C. (RM)
6
3
2
0
1
4
5
Bibbiano San Polo (RE)
2
3
0
2
1
1
2
Compagnia del Albero (RA)
1
3
0
1
2
1
9
Girone C
PT
G
V
N
P
GF
GS
CT Milan Terzo Tempo (SA)
9
3
3
0
0
16
1
Benacense (TN)
6
3
2
0
1
4
3
Funo Calcio (BO)
3
3
1
0
2
4
7
Forza e Coraggio B (MI)
0
3
0
0
3
1
14
Girone D
PT
G
V
N
P
GF
GS
San Marco Avenza (MS)
6
3
2
0
1
6
3
Forza e Coraggio A (MI)
5
3
1
2
0
4
2
Sambuceto (CH)
4
3
1
1
1
4
5
Torriglia (GE)
1
3
0
1
2
2
6